ЦСКА 1948 дебютира със загуба от ФКСБ в евротурнирите

Румънците победиха с 1:0 в първия двубой между двата отбора

26.07.2023 | 22:37 Редактор: Искра Ангелова

Отборът на ЦСКА 1948 записа минимална загуба с 0:1 от ФКСБ в дебютния си мач в евротурнирите. На Националния стадион "Васил Левски" играчите на треньора Атанас Рибарски бяха надиграни от класния румънски тим в първата среща от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

От самото начало гостите от Румъния контролираха събитията на терена и бяха по-активни в нападение. След няколко добри намеси на вратаря на домакините Даниел Наумов, той все пак бе преодолян в 27-та минута, когато Флоринел Коман бе на точното място в точното време и се разписа на празна врата, след като Наумов бе отразил удар по земя на Дариус Олару. Най-добрата възможност за "червените" дойде 20 минути след почивката, когато резервата Антонио Вутов отправи силен удар към противниковата врата, но вратарят на ФКСБ се справи.

Снимка: Lap.bg.