"Арсенал" даде сериозна заявка след разгром над звездите в САЩ

"Артилерстите" победиха с 5:0 звездите от МЛС

20.07.2023 | 19:15 Редактор: Михаела Димитрова

"Арсенал" разгроми с 5:0 звездите на американското футболно първенство. С представянето си "артилерстите" загатнаха, че след като бяха до последно в битката за титлата в Англия миналия сезон, през този отново ще са основен фактор във Висшата лига.

Като титуляри за "Арсенал" на стадион "Ауди Фийлд" във Вашингтон започнаха две от новите попълнения - най-скъпият англичанин – Деклан Райс, и дошлият от "Аякс" нидерландец Тимбер.

Още в 5-ата минута нападателят Габриел Жезус откри резултата, а до края на полувремето се разписа и Леандро Тросар.  През втората част паднаха още три попадения и те отново бяха във вратата на звездите от Мейджър сокър лигата.

В самото начало Жоржиньо от дузпа оформи класиката , а в заключителните минути бе оформена разгромната победа за момчетата на Микел Артета. В 84-ата Мартинели покачи на 4:0, а 180 секунди по-късно дошлия от "Челси" Кай Хавертц фиксира убедителното 5:0. Следващата контрола на "Арсенал" е в неделя срещу други английски тим – "Манчестър Юнайтед".