Испанецът Карлос Алкарас детронира Новак Джокович от трона на "Уимбълдън" и за пръв път в кариерата си спечели турнира на трева от Големия шлем. В невероятен 5-сетов трилър 20-годишният тенисист триумфира след 4 часа и 42 минути битка на централния корт.
Пред погледите на куп световни знаменитости, краля на Испания и кралското семейство на Уилям и Кейт, младият испанец намери сили да сломи изглеждащия непобедим Джокович в изпълнен с обрати финал и спечели с 1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4.
Принцесата на Уелс Кейт Мидълтън награди един от най-младите шампиони в историята на "Уимбълдън". Тя връчи и наградата за второто място на сърбина, който не успя да си върне първата позиция в световната ранглиста, където остава Алкарас.
Това е втора титла за испанеца от турнирите от Големия шлем. Сърбинът остава с 23 титли от Шлема.
"Абсолютно заслужаваше титлата, ти си невероятен. Мислех си, че ще имам проблеми само на клей и на твърди кортове, но не и на трева. Поздравления за невероятния начин, по който се адаптира към настилката. Поздравления за страхотната работа на целия ти екип. Това е един от онези моменти, за които ние работим всеки ден. Няма как да съм удовлетворен, но бях надигран от по-добър тенисист", обърна се Джокович към своя опонент на финала.
След това сърбинът поздрави своето семейство и се разплака пред многохилядната публика на централния корт на "Уимбълдън".
"Това наистина е сбъдната мечта за мен. Дори да бях загубил, щях да бъда горд от това, което съм направил, защото играх финал срещу една от легендите на нашия спорт. Невероятно е за момче, което от 12-годишно мечтаеше да се озове един ден в подобна ситуация. Всичко се разви много бързо, горд съм от постигнато от мен и отбора, който стои зад мен. След първия сет си казах, че трябва да вдигна нивото, защото всички тук ще бъдат разочаровани. Новак, ти ме вдъхновяваш. Играя тенис и защото съм те гледал", каза Алкарас в шампионската си реч.
Митничари от Варна разкриха измама при деклариране на китайски стоки
След обвиненията в канибализъм: Как България помага на Арми Хамър да започне отначало?
Фирми продавали растителни масла с мас като "масло", КЗК ги глоби
Заради спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха ВИДЕО
Над 30 населени места в Родопите вече разполагат с модерна ЕКГ апаратура за кардиологична диагностика
ВМА модернизира ключово звено за лечение на най-тежките пациенти
Министър Ивкова: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Какво разкрива фоликуларната течност за качеството на яйцеклетката?
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Астрономи разгадаха мистерията на Уран: Леденият гигант крие водно ядро
Варна отбелязва Международния ден на моряка с богата програма
Изложба събира близо 40 варненски художници по повод 100 години ММФ „Варненско лято“
Варна ще отбележи 49 години от потушаването на пожара на танкера „Ерма“
„Св. Прокопий Варненски“ отбелязва храмовия си празник
Олег Невзоров: Обичам Варна, не се чувствам виновен
Нивата на Рейн намаляват заради жегите и подлагат на натиск веригите за доставка на гориво
Защо данъчната политика е ключов фактор за задържането на таланти в България
Вносът на злато в Китай нараства до най-високото си ниво от над две години
Индексите на БФБ затвориха разнопосочно при оборот под 2,5 млн. евро