ЦСКА 1948 изпусна победата срещу "Марибор" в края на мача

Следващата проверка е с румънския "Сепси"

27.06.2023 | 19:25 Редактор: Юлиан Христов

Започнаха контролите на родните отбори за новия сезон. Шампионът "Лудогорец" победи "Локомотив" (Пловдив) с 3:0, а ЦСКА 1948 завърши 1:1 с "Марибор" в Словения.

В първата си контрола третия в последното първенство започна по-добре срещата и още в 5-та минута откри резултата. Тогава Педриньо бе фаулиран в наказателното поле и Бирсент Карагерен реализира отсъдената дузпа.

Последваха още няколко добри атака на тима на ЦСКА 1948, въпреки че националите Даниел Наумов, Симеон Петров, Георги Русев и Ивайло Чочев, а също така крилото Радослав Кирилов, не започнаха като титуляри.

През втората част ролите се размениха и словенският тим бе по-активният на терена. След няколко пропуска логичното се случи - в 85-та минута, когато алжирският нападател Хилял Судани от воле преодоля влезлия през второто полувреме Даниел Наумов.

В самия край дори Иван Брънчич можеше да направи обрата пълен, но не успя да преодолее националния вратар на България.

Следващата проверка на родния тим е в четвъртък срещу съперника на ЦСКА в евротурнирите - румънския "Сепси". На 3 и 5 юли са и най-сериозните проверки с "Динамо" (Загреб) и "Панатинайкос".

Снимка: Официален сайт на ЦСКА 1948