ЦСКА надигра "Левски" с 2:0, но титлата се изплъзна на "армейците"

"Червените" завършиха кампанията с 84 точки - с една по-малко от "Лудогорец"

07.06.2023 | 20:53 Редактор: Елеонора Танева

ЦСКА не успя да сътвори чудото и ще почака поне още 12 месеца, за да стане шампион на България за първи път от 2008 година насам. Днес "червените" тотално надиграха "Левски" във Вечното дерби с 2:0, но остават зад триумфиралия с титлата "Лудогорец".

Първото отлично положение в срещата се откри в средата на първото полувреме за изведения от Шопов Тобиас Хайнц, но топката се отби в левия страничен стълб. Не след дълго норвежецът би мощно от 25 метра, но Пламен Андреев спаси.

В 35-ата минута Хайнц откри резултата по куриозен начин - след странично хвърляне и удар с глава в наказателното поле на съперника.

Тъкмо беше изминал час игра, когато вратарят на Левски направи груба грешка и подари топката на Дюкенс Назон - 0:2! ЦСКА пропусна още няколко добри шанса, а десетина минути преди края Турицов и Сундберг бяха изгонени.

ЦСКА завърши кампанията с 84 точки - с една по-малко от "Лудогорец", който победи "Черно море" с 1:0 във Варна и е №1 в България за 12-и пореден сезон.