Голово шоу в Разград - "Лудогорец" обърна "Левски" и гледа към титлата

Тимът на Ивайло Петев води с точка пред ЦСКА

03.06.2023 | 22:58 Редактор: Искра Ангелова

"Лудогорец" обърна с 3:2 експериментален "Левски" в голово шоу на стадион "Хювефарма Арена" и предвкусва 12-ата си поредна шампионска титла след жестоката издънка на ЦСКА. Двубоят в Разград предизвика доста емоции, имаше обрати и в двете посоки, но в крайна сметка "орлите" измъкнаха скъпоценната победа.

Капитанът на домакините Кирил Десподов поведе своите към успеха с гол и две асистенции. Той откри резултата от спорна дузпа в 23-ата минута. След това "Левски" стигна до шокиращ обрат 1:2 след попадения на Илиян Стефанов в 33-ата минута и Филип Кръстев в 60-ата минута.

С голове на Якуб Пьотровски в 66-ата минута и на Игор Тиаго в 72-ата минута "Лудогорец" обърна отново нещата в своя полза за крайното 3:2.

Така тимът на Ивайло Петев събра актив от 82 точки и води с точка пред ЦСКА само кръг преди края. "Левски" е 4-и с 61 пункта и се очертава да играе бараж за участие в Лигата на конференциите.

Снимка: Lap.bg.