"Спартак" (Варна) открадна победата от "Хебър" и дръпна към спасението

"Соколите" удариха тима на Любо Пенев с 2:1

22.05.2023 | 20:55 Редактор: Искра Ангелова

"Спартак" (Варна) спечели много важна победа в борбата си за оставане в efbet Лигата. "Соколите" победиха след обрат "Хебър" с 2:1, като всички голове паднаха след почивката. С успеха си варненският тим вече има 21 точки, но остава последен. Тимът от "Хебър" остава на предпоследното 15-о място с актив от 23 точки.

Домакините започнаха по-активно срещата и успяха да създадат две голови положения в началните минути. Във втората минута Ромееш Ивей стреля от дистанция отдясно, но неточно. Две минути по-късно Лерой Микелс стреля опасно от 20-тина метра, но вратарят на "Хебър" Петър Дебърлиев успя да избие топката.

Първата ситуация за гостите бе в 8-та минута, когато далечен удар опита Стилиян Тисовски, но топката премина над вратата на Спартак 1918 Варна. В 28-та минута късметът бе на страната на гостите. След късо изпълнен корнер Ромееш Ивей стреля, но вратарят Петър Дебърлиев изби топката, която стигна до Евандро, който я пусна към Денис Баланюк, но той от 4-5 метра уцели напречната греда.

В 36-та минута Мартин Михайлов засече с глава топката след центриране от корнер, но тя премина встрани от вратата на домакините.