Блестящ Григор Димитров сломи Стан Вавринка в Рим

Първата ни ракета победи с 6:4, 7:3

12.05.2023 | 17:26 Редактор: Тодор Петров

Григор Димитров пречупи и отстрани Стан Вавринка от Мастърс турнира на клей в италианската столица Рим с награден фонд 8,64 милиона евро. Най-добрият ни тенисист спечели в два сета - 6:4, 7:3 за малко над час и половина игра.

Гришо реализира пробив още в откриващия гейм на мача и запази предимството си до края на първия сет. Българинът продължи да контролира играта и направи брейк на старта на втората част, но постепенно 38-годишният швейцарец вдигна нивото си и успя да изравни за 3:3, след което се стигна до тайбрек. В него нашенецът беше солиден и поведе с 6:1 точки, а това се оказа решаващо.

Така хасковлията записа шеста победа в 13 мача срещу Вавринка, а с успеха той си осигури 48 835 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 33-ото място в момента.

Димитров очаква победителя от мача между защитаващия титлата си шесткратен шампион и водач в схемата Новак Джокович (Сърбия) и аржентинеца Томас Мартин Ечебери.