5 гола и пълен стадион: "Черно море" удари "Спартак" в дербито на Варна

"Моряците" са на четвъртото място - само на точка зад "Левски"

07.05.2023 | 20:05 Редактор: Юлиан Христов
5 гола и пълен стадион:

"Черно море" победи с 3:2 градския си съперник "Спартак" (Варна) в зрелищен мач от efbet Лига, игран на стадион "Тича" пред близо 7000 зрители.

Първата възможност в срещата бе за домакините във втората минута, когато след центриране от корнер Влатко Дробаров засече топката с глава, но тя премина встрани от вратата.

В 16-та минута "Черно море" можеше да открие резултата. Александър Василев центрира отляво в наказателното поле на "Спартак", където Атанас Илиев я засече с глава, но вратарят на гостите Кристиано Фигейредо показа класа и успя да избие. В 25-та минута домакините отново имаха възможност за гол. Алекс Фернандес изведе в отлична позиция сам срещу вратаря на гостите Атанас Илиев, който обаче стреля неточно.