"Лестър" и "Евертън" си вкараха 4 гола, но не отлепиха от дъното

Джеймс Мадисън пропусна дузпа

02.05.2023 | 07:21 Редактор: Тодор Петров

"Лестър" и "Евертън" стигнаха до 2:2 във вълнуващ мач от Висшата лига, в който Джеймс Мадисън пропусна дузпа. Спечелената точка не подобри кой знае колко ситуацията на отборите, които са замесени в борбата за оцеляване.

"Лисиците" се измъкнаха от опасната зона по голова разлика, като имат 30 точки, докато "карамелите" са с 29 под чертата. "Нотингам" и "Лийдс" обаче също имат по 30 точки, така че 4 тима спорят за две спасителни места, след като "Саутхемптън" е обречен с 24, а "Уест Хям" е малко по-напред с 34.

На "Кинг Пауър Стейдиъм" Доминик Калвърт-Люин даде аванс на "Евертън" от дузпа в 15-ата минута, след като гостите започнаха по-добре.

Чаглар Союнджу обаче изравни в 22-ата минута, а в 33-ата Джейми Варди направи обрата пълен след грешка на Алекс Айоби, за да вкара първия си домакински гол за сезона. В 54-ата минута Айоби изравни за "Евертън". До края Варди пропусна на два пъти.