"Лудогорец" поведе в класирането след победа над ЦСКА на препълнената "Армия"

Игор Тиаго донесе скъпоценната победа на разградчани

30.04.2023 | 23:15 Редактор: Петя Кръстева

"Лудогорец" победи с 1:0 ЦСКА в дербито за титлата и за първи път през тази година излезе лидер в класирането.

Пред препълнения до краен предел стадион "Българска армия" двата отбора изиграха нервно дерби и гостите спечелиха с единствения си точен удар. Той беше дело на Игор Тиаго в 66-ата минута. "Червените" имаха своите шансове за гол, но Дюкенс Назон, Браян Морено и Маурисио Гарсес не се възползваха пред открилите им се шансове, пише gol.bg

Точно преди попадението на Тиаго, сблъсъкът беше прекъснат за около четвърт час, след като от трибуните полетяха предмети към Кирил Десподов, който се опитваше да изпълни корнер. В крайна сметка страстите бяха овладени и малко след това "Лудогорец" стигна и до победата.

В класирането разградчани имат точка аванс пред ЦСКА, а в следващия кръг приемат "Берое", докато "армейците" гостуват на "Хебър" (Пазарджик).