Като домакин "Черно море" отстъпи с 1:2 на "Лудогорец" в първи мач от полуфиналите от турнира за Купата на България по футбол. Шампионите стигнаха до успех след обрат след като губеха с 0:1.
И трите попадения в мача паднаха през първата част, а домакините завършиха мача с 10 души след червен картон на Стефан Велев.
Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме, в което паднаха 3 гола. Първата възможност в мача бе за шампионите във 2-та минута. Кайо Видал проби отляво и центрира в наказателното поле на Черно море, където топката бе върната към Густаво Нонато, който стреля по земя, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров улови.
В 10-ата минута гостите можеха да открият резултата. Густаво Нонато пусна хитро прехвърлящо подаване към Кирил Десподов, който излезе сам срещу вратаря Иван Дюлгеров и чукна елегантно топката от въздуха, но стражът на домакините успя да избие. Черно море откри резултата в 13-та минута.
Едгар Пашеко получи пас отляво по атаката на варненци и върна топката към Александър Василев, който стреля опасно, а вратарят Симон Слуга спаси, но притичалият Алекс Фернандес вкара за 1:0. Гостите изравниха в 17-ата минута. Кирил Десподов бе изведен в добра позиция и стреля, но вратарят Иван Дюлгеров изби.
Топката обаче попадна у Густаво Нонато, който с топовен изстрел вкара за 1:1. В 34-та минута "Лудогорец" направи пълен обрат. След полувисоко центриране отдясно от Кирил Десподов в наказателното поле, Игор Пластун отклони топката от десетина метра и вкара втория гол за разградския тим, съобщава БНР.
Домакините имаха претенции за дузпа в 51-ата минута за нарушение на Игор Пластун срещу Васил Панайотов, но според съдията Волен Чинков нарушение нямаше. В 57-та минута Кирил Десподов стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят Иван Дюлгеров успя да боксира топката.
Секунди по-късно пък гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Александър Василев в наказателното поле на Черно море, но според съдията нарушение нямаше. В 76-та минута домакините можеха да изравнят резултата. Мишаел Алвес стреля от воле от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата.
В 85-ата минута "Черно море" остана с 10 души на терена. Първоначално съдията даде жълт картон на Стефан Велев за грубо нарушение, но след намесата на ВАР играчът получи червен. Срещата-реванш е на 11 май (четвъртък) в Разград.
Вижте повече във видеото.
Снимка: Lap.bg
Депутатите избраха д-р Асен Меджидиев за подуправител на НЗОК
Синоптик алармира: Има условия за мъртво вълнение следващата седмица
Задържаха българин за измами за 690 000 евро в Гърция
Джартов: Пожарът в завода е овладян, отпадъкът ще бъде изнесен
От каква възраст бебето може да ходи на плаж?
10 признака, че менструацията наближава
Как да се справим със синдрома на неспокойните крака?
FDA одобри първия перорален карбапенем за лечение на усложнени инфекции на пикочните пътища
Розуелският инцидент: Как една тайна военна операция роди световен мит за НЛО
Експерти: Твърде много сателити ще направят астрономията „безсмислена“
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Земята ще бъде връхлетяна от най-мощната магнитна буря от март насам
НАП продължава проверките край Варна
Над 500 пожара са станали във Варненско през юни
Еврото поскъпва леко спрямо долара
Илиан Илиев празнува рожден ден днес
Времето не е подходящо за планински туризъм
Здравният министър: Пари в системата има, проблемът е в управлението и контрола
Южнокорейските индекси се сринаха под натиска на разпродажбите в сектора на чиповете
Защо Wall Street вече не е толкова запленен от „Великолепната седморка“?
Антон Кутев: От одитите, които поръчваме, главният е на АПИ, не за пенсиите