Французойка прекъсна победната серия на Виктория Томова

Клара Бюрел я победи с 6:1, 3:6, 0:6

25.04.2023 | 14:07 Редактор: Петя Кръстева

Българката с най-високо класиране в световната ранглиста на тенисистките в момента - Виктория Томова, не успя да се класира за основната схема на големия турнир на клей в Мадрид, който е от категория WTA 1000. Тя отстъпи пред поставената под №19 Клара Бюрел от Франция с 6:1, 3:6, 0:6. Въпреки загубата, Томова има големи шансове да влезе в основната схема като "щастлива губеща" при отказ на някоя тенисистка.

Мачът беше с две лица. Вики спечели осем от първите девет гейма в мача, но после загуби заключителните девет игри. 28-годишната софиянка започна вихрено двубоя и поведе с 4:0 и скоро след това затвори сета, който продължи 23 минути. Виктория загуби само 11 точки в него от 35 разигравания.

Първата ни ракета поведе с 2:0 и в следващата част, но след това я обзе криза и 109-ата в света Бюрел успя да върне пробива, и дори да поведе за първи път в мача при 3:2. След това 22-годишната французойка направи брейк за 5:3 и после изравни частите, съобщава БНР.

Бюрел започна с брейк и заключителната част. Проблемите за Томова продължиха и тя не успя да вземе гейм до края.

Българката получи 20 точки за световната ранглиста, където е на рекордното за нея 73-о място, както и 8265 евро от наградния фонд.