"Интер" си осигури сблъсък с "Милан" в ШЛ след зрелищно 3:3 срещу "Бенфика"

С общ резултат 5:3 "нерадзурите" се класираха сред четирите най-добри отбора в турнира

20.04.2023 | 06:55 Редактор: Тодор Петров

"Интер" елиминира "Бенфика" на 1/4-финалите на Шампионската лига, след като реваншът на стадион "Джузепе Меаца" завърши с 3:3 и с общ резултат 5:3 "нерадзурите" се класираха сред четирите най-добри отбора в турнира.

Николо Барела откри резултата с фамозно изпълнение още в началото, а в 38-ата минута Фредрик Аурснес израни. В средата на второто полувреме и Лаутаро Мартинес се разписа, с което уби интригата в сблъсъка.

В 78-ата минута Хоакин Кореа покачи на 3:1, а в самия край Антонио Силва направи 2:3. Дълбоко в добавеното време Петер Муса спаси гостите от загуба с гол след корнер.

В спор за място на финала "Интер" ще срещне градския съперник "Милан", който се справи с "Наполи". Това ще е трети път в историята на турнира, когато двата отбора излизат един срещу друг.