"Милан" спря "Наполи" и е на полуфинал в ШЛ за първи път от 2007 г.

Жиру пропусна дузпа, но след това успя да вкара гол

19.04.2023 | 00:10 Редактор: Искра Ангелова

Две пропуснати дузпи, невероятни намеси на вратарите, изумителен рейд на Леао при гола на "Милан" и полуфинал за "Росонерите". Това е само кратката версия на великолепния реванш между "Наполи" и "Милан" от четвъртфиналите на Шампионската лига.

А и прераждането на сезона - нападателят на Милан Оливие Жиру премина за 20-ина минути пътя от "Разпни го" до "Осанна", като пропусна дузпа, но вкара гола, който класира "Милан" напред, след равенството 1:1 в Неапол. Така "Милан" е на полуфинал с общ резултат 2:1.

"Наполи" стартира без двама от основните си играчи, които бяха наказани. Замбо-Ангиса, заради червения картон от срещата преди седмица в Милано и Ким Мин-дже - за натрупани жълти картони.

Виктор Осимен се завърна, за да води атаката на "Наполи", Ндобеле и Жуан Жезус замениха наказаните. Пиоли пусна същия тим, който игра преди седмица.