"Ювентус" излъга "Спортинг" с 1:0, всичко ще се реши в Лисабон

Войчех Шченсни напусна терена, след като изпита болки в сърдечната област

14.04.2023 | 06:49 Редактор: Тодор Петров

"Ювентус" взе минимално предимство срещу "Спортинг" (Лисабон) в 1/4-финалите на Лига Европа, след като надви португалците с 1:0 на своя стадион.

"Старата госпожа" не доминираше сериозно, но все пак стигна до попадението през второто полувреме чрез Федерико Гати и така тимът ще бъде малко по-спокоен за реванша другата седмица.

В края обаче влезлият от пейката вратар Матиа Перин се отчете с две невероятни спасявания, за да запази суха мрежа. Малко преди почивката вратарят Войчех Шченсни трябваше да напусне, след като се хвана за сърцето.

Домакините дочакаха своя момент в 75-ата минута. Тогава Ди Мария центрира, а Влахович изпревари вратаря Адан за топката, като я отклони към вратата, но защитник на "Спортинг" успя да избие. Той обаче го направи към Федерико Гати, който отблизо нямаше как да пропусне.