"Реал" (Мадрид) повали "Челси" с 2:0 и гледа към полуфиналите в ШЛ

Карим Бензема и резервата Марко Асенсио се разписаха за домакините

13.04.2023 | 06:30 Редактор: Тодор Петров

"Реал" (Мадрид) погледна комфортно към полуфиналите на Шампионската лига, след като победи с 2:0 у дома "Челси" в първия мач от четвъртфиналите.

Без да блестят особено, момчетата на Карло Анчелоти си осигуриха прекрасния аванс преди реванша следващия вторник след голове на Карим Бензема в 22-рата минута и резервата Марко Асенсио в 74-aта.

От 59-aта минута гостите играха с човек по-малко заради директния червен картон на Бен Чилуел. Вратарят на "Реал" Тибо Куртоа пък направи няколко запомнящи се спасявания, затвърждавайки световната си класа.

Реваншът на "Стамфорд Бридж" е следващата седмица, а победителят от сблъсъка ще играе на полуфиналите срещу "Манчестър Сити" или "Байерн" (Мюнхен). "Гражданите" спечелиха убедително у дома първия мач с 3:0.