"Берое" разби с 4:0 "Спартак" (Варна)

Симеон Мечев откри резултата, три попадения за домакините отбеляза Тонислав Йорданов

09.04.2023 | 20:23 Редактор: Вяра Димова

"Берое" спечели с 4:0 гостуването си на "Спартак" (Варна) от 25-ия кръг на първенството. Симеон Мечев откри резултата, още три попадения за домакините отбеляза Тонислав Йорданов.

"Зелените" излязоха напред в резултата четвърт час след началото, когато Йорданов получи от Мара пред наказателното поле и опита да изведе Трибуле. Топката бе избита, но попадна в Симеон Мечев, който я прати в мрежата с хубав удар в далечния ъгъл – 0:1, пише БГНЕС.

В 25-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа след намесата на ВАР. Макс Челич блокира удар на Родни Антуи с рамото си, но след повторение главният съдия прецени, че бранителят е играл неправомерно и посочи бялата точка. Зад топката застана Лерой Микелс, чийто удар, а след това и добавка бяха спасени с котешки рефлекс от Иван Караджов.