ПСЖ с ценна победа на Лазурния бряг, Меси с гол и асистенция срещу "Ница"

Парижани удариха с 2:0 като гости "Ница"

09.04.2023 | 09:16 Редактор: Елеонора Танева
ПСЖ с ценна победа на Лазурния бряг, Меси с гол и асистенция срещу

ПСЖ постигна ценна победа с 2:0 при гостуването си срещу "Ница" в късния съботен мач от 30-ия кръг в шампионата на Франция.

В 26-ата минути Нуно Мендеш изведе Лионел Меси и той преодоля вратаря Каспер Шмайхем, откривайки головата сметка в полза на шампионите.

Многото пропуски в наказателното поле на "Пари Сен Жермен" доведоха до второ попадение във вратата на Ница. В 76-ата минута Меси центрира от ъглов удар и Серхио Рамос с глава прати топката във вратата на домакините, пише БНР.

Старши треньорът на столичани Кристоф Галтие записа първата си победа в осем мача срещу бившия си клуб. ПСЖ остава на първо място в Лига 1 с 6 точки преднина пред "Лан", заемащ втората позиция. Ница е на осмо място с 45 точки.