Франция взе своето при гостуването на Ейре след снаряд на Павар

Съставът на Дидие Дешан е лидер с актив от 6 точки

28.03.2023 | 07:22 Редактор: Тодор Петров

Франция постигна минимална победа с 1:0 при визитата си на Република Ирландия в двубой от втория кръг на група B от квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2024 година в Германия.

Единственото попадение бе отбелязано в 50-ата минута, когато Джош Кълън сбърка при подаването си към Джейсън Найт малко пред наказателното поле на домакините, Пенжамен Павар отне топката и отправи топовен изстрел, като топката се отби в горната греда и тупна зад голлинията на стража Гавин Базуну.

В класирането съставът на Дидие Дешан е лидер с актив от 6 точки, на три пункта пред втория Гърция. Нидерландия е на третото място също с 3 точки, четвърти е съставът на Ейре, а на дъното е Гибралтар без точков актив, пише gol.bg.