10 от Англия излъгаха Италия като гост на старта на евроквалификациите

Райс и Кейн се разписаха за гостите при победата с 2:1 на стадиона в Неапол

24.03.2023 | 06:44 Редактор: Тодор Петров

Англия победи с 2:1 като гост Италия в старта на европейските квалификации. На стадион “Диего Армандо Марадона” в Неапол “Трите лъва” взеха ценен аванс още преди почивката след голове на Деклан Райс (13) и Хари Кейн в 44-та минута от дузпа. Така Кейн стана голмайстор номер 1 в историята на Англия с 54 гола, изпреварвайки Уейн Рууни (53).

В началото на второто полувреме дебютантът Матео Ретеги, играч на аржентинския Тигре, изравни резултата. До края Италия натисна, а в 80-та минута англичаните останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Люк Шоу. Въпреки това островитяните удържаха крехкия си аванс и в крайна сметка взеха гръмка победа.

С нея Англия има 3 точки в Група С с 3. Със същия актив е и Северна Македония след успеха с 2:1 у дома на Малта. В неделя Италия гостува на Малта, докато Англия е домакин на Украйна.