"Челси" се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, елиминира "Борусия" с 2:0

Лондончани продължават напред след загуба с 0:1 в Германия

08.03.2023 | 07:21 Редактор: Вяра Димова

"Челси" се класира заслужено за четвъртфиналите в Шампионската лига, елиминирайки "Борусия" (Дортмунд) на своя стадион "Стамфорд бридж". Лондончани спечелиха с 2:0 и продължават напред след загуба с 0:1 в Германия.

"Сините" тотално надиграха противника си и само късметът ги лиши от ранното откриване на резултата. Кай Хаверц беше над всички, но първо нацели гредата, а след това негов разкошен гол беше отменен заради засада на Рахим Стърлинг.

По ирония на съдбата един от най-слабите на игрището беше именно Стърлинг, но пък точно той изравни везните от двата мача с попадението си малко преди почивката, макар да осъществи комично първо докосване.

В началото на второто полувреме Кай Хаверц нацели гредата и от дузпа, но тя беше изпълнена отново и този път германецът удвои срещу своите сънародници.