"Ботев" (Вр) удари "Славия" в корида с 3 червени картона и гол в последната минута

За домакините бяха изгонени Мартин Кавдански и Момчил Цветанов

05.03.2023 | 14:20 Редактор: Вяра Димова

"Ботев" (Вр) победи "Славия" с 1:0 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Браян Переа в 90-а минута.

Срещата бе изключително нервна, а за домакините бяха изгонени Мартин Кавдански и Момчил Цветанов, докато за гостите червен картон получи Велко Йеленкович.

С тази победа "Ботев" е вече 11-и с актив от 22 точки, докато "Славия" остава на 6-а позиция с 35 пункта на сметката си.

В деветата минута Браня Переа беше изпуснат от защитата на "белите". Колумбийският нападател веднага отправи удар – право в ръцете на Светослав Вуцов.

Половин час след началото "Славия'' получи възможност да изпълни пряк свободен удар. Топката беше заложена в близост до наказателното поле. Тони Тасев завъртя топката над стената, а Красимир Костов изобщо не беше убедителен. Вратарят отрази, но изпусна топката. В последния момент я хвана, на сантиметри пред голлинията.