17-о място за Никола Цолов в първата му квалификация във Формула 3

16-годишният дебютира този сезон с тима на ART Grand Prix

03.03.2023 | 15:59 Редактор: Тодор Петров

На 17-о място завърши в първата си квалификация във Формула 3 българският пилот Никола Цолов в Бахрейн. 16-годишният Цолов дебютира във Формула 3 този сезон с тима на ART Grand Prix, след като миналата година спечели титлата в испанската Формула 4.

Квалификацията на "Сахир" се оказа трудна за Цолов, който в първата си бърза обиколка записа 2.04,233 минути - на практика това се оказа загряваща обиколка в трафика при първото излизане на всичките 30 пилоти на пистата.

Във втория си опит Никола беше много по-бърз и слезе до 1,48.1 минути за обиколка, но този му резултат беше заличен заради неспазване на ограниченията на трасето – българинът стана един от многото пилоти днес, които не успяха да стъпят на белите линии на излизането от трудния завой №4.

За финалната си бърза обиколка Никола кара зад лидера на ART Грегоар Соси и постигна най-доброто си време за деня – 1.47,593 минути, което му отреди 17-ото място на стартовата решетка за двете състезания утре и в неделя. Цолов остана на 0,538 секунди от полпозишъна, а първите 20 в класирането се събраха в 0,8 секунди.

Утре в 11:15 часа наше време е спринтовото състезание от първия кръг във Формула 3 за сезон 2023.