"Барса" докосва титлата след нова чиста победа в Ла Лига

Педри донесе победата над "Виляреал" като гост

13.02.2023 | 07:18 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" продължава с победите в Ла Лига и то със суха мрежа - 1:0 като гост на "Виляреал". Единственото попадение в срещата отбеляза Педри в 18-ата минута, а Роберт Левандовски пропусна няколко възможности да удвои преднината на тима си. Изравнителен гол на Самуел Чуквуезе в 90-та минута беше отменен заради засада.

В крайна сметка защитата на каталунците си свърши работата и за пореден мач не допусна гол в първенството. Така от началото на сезона противниковите отбори отбелязаха само 7 попадения в 21 мача на тима на Шави Ернандес. Това бе шеста поредна победа за каталунците в Ла Лига.

С този ценен успех "Барселона" продължава да води в класирането с 56 точки, вече на цели 11 пред големия противник "Реал" (Мадрид). Столичани обаче са с мач по-малко.