"Арда" повали "Септември" с гол от дузпа и се залепи за Топ 6

Единственото попадение бе дело на Преслав Боруков

12.02.2023 | 14:21 Редактор: Тодор Петров

"Арда" спечели с 1:0 гостуването си на "Септември" от 19-я кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Преслав Боруков от дузпа.

Преди това Асен Георгиев от домакините се издъни от бялата точка. С този си успех "Арда" се изкача до осмото място в класирането с актив от 29 точки - само на 3 от първата шестица. "Септември" остава на 12-а позиция с 15 т.

"Арда" поведе в резултата в 44-ата минута, когато Преслав Боруков бе точен за 1:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Николов срещу Светослав Ковачев в наказателното поле. За Боруков попадението бе дебютно за Арда и общо пето за сезона.

В 68-ата Симеон Александров се възползва от грешка на Арда и центрира в наказателното поле, Валентин Йосков отправи удар с глава, но той премина встрани от лявата греда на Анатоли Господинов. Шест минути преди края на редовното време Мартин Петков стреля от трудна позиция, а топката премина на сантиметри от вратата на Анатоли Господинов, пише БГНЕС.