"Майорка" удари сериозно "Реал" (Мадрид) с 1:0, "Барселона" с шанс да се откъсне

Успехът за домакините дойде след автогол на Начо още в началото на срещата

05.02.2023 | 17:17 Редактор: Ирена Бакърджиева

"Майорка" изненада с 1:0 "Реал" (Мадрид) в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Успехът за домакините дойде след автогол на Начо още в началото на срещата. Така тимът на Карло Анчелоти остана на 5 точки зад лидера "Барселона", който може да се откъсне още след двубоя си със "Севиля" по-късно тази вечер.

Гостите играха без контузените Карим Бензема и Едер Милитао, докато Лука Модрич бе оставен сред резервите, където бе и Дейвид Алаба, който също лекуваше травма.

В 7-ата минута островитяните поискаха дузпа за игра с ръка на Камавинга в наказателното поле, но сигнал от съдията Алехандро Ернандес не последва. "Майорка" все пак поведе в резултата в 13-ата минута.

Домакините организираха атака отляво, която завърши с центриране на Дани Родригес в пеналта, където Ведат Мурики надскочи Начо и макар да бе с гръб към вратата, насочи топката с глава неспасяемо във вратата на Лунин - 1:0.