Зрелищно 3:3 не позволи на "Юве" да навакса част от отнетите точки

"Аталанта" си тръгна с точка от Торино

23.01.2023 | 06:46 Редактор: Тодор Петров

"Ювентус" и "Аталанта" завършиха 3:3 в паметен мач от 19-тия кръг на Серия А. Дни, след като “Старата госпожа” получи тежък удар и наказание от 15 точки, бергамаските нанесоха нов удар по самочувствието на гранда от Торино.

Нигерийският национал Адемола Лукман бе големият лидер за гостите, реализирайки два гола - в 4-та и в 53-та минута, а освен това асистира и за попадението на Йоаким Меле (46). Така Лукман вече е втори при голмайсторите в Серия А с 11 гола този сезон, с 2 по-малко от сънародника си Виктор Осимен от "Наполи".

За "Юве" Анхел ди Мария (25 дузпа) и Аркадиуш Милик (34) бяха направили обрат през първото полувреме, а през второто Данило (65) донесе равенството след заучено изпълнение на свободен удар.

По този начин "Ювентус" не успя да спечели първия си мач след санкцията от -15 точки и в момента тимът на Масимилиано Алегри е 9-и с 23 т. "Аталанта" е 5-ти с 35. Води "Наполи" с 50, пред "Милан" (38) и "Интер" (37), които са с мач по-малко и "Рома" също с 37 т.