"Левски" с шокиращ обрат, "сините" паднаха от "Ал Кувейт"

Това бе втората им контрола по време на зимната си подготовка в Дубай

17.01.2023 | 19:35 Редактор: Искра Ангелова

"Левски" загуби с 2:3 от "Ал Кувейт" във втората си контрола по време на зимната си подготовка в Дубай.

"Сините" поведоха бързо с 2:0 с голове на Марин Петков и Уелтън, но в края на мача кувейтците вкараха три попадения чрез автогол на Дейвид Михалев, а два пъти се разписа Ал Хюсеин за крайното 2:3.

Марин Петков откри резултата в 20-ата минута. Той получи топката на двадесетина метра от вратата на "Ал Кувейт" и с точен удар с левия крак се разписа, за да вкара третото си попадение за "сините" в контролите в Дубай. Уелтон удвои 5 минути по-късно след самостоятелен пробив от ляво и шут по земя във вратата на Абдул Рахман Камел.

В 35-ата минута Роналдо засече центриране от корнер, но ударът му с глава излезе в аут. Малко по-късно Филип Кръстев бе много близо до трети гол. Халфът отправи добър изстрел от далечна дистанция, но топката се отби в горната греда.

През второто полувреме Стоилов смени почти всички титуляри.

Снимка: Официален сайт на "Левски"