"Барселона" детронира "Реал" (Мадрид), първи трофей за Шави

Попаденията за каталунците бяха дело на Гави, Роберт Левандовски и Педри

15.01.2023 | 22:54 Редактор: Искра Ангелова

"Барселона" спечели заслужено Суперкупата на Испания, надигравайки "Реал" (Мадрид) категорично с 3:1 на финала в Саудитска Арабия.

Момчетата на Шави тотално надиграха (6:1 удара и 55% владеене на топката) първенеца на Испания и Европа през първото полувреме, в което Гави откри резултата в 33-ата минута, а Роберт Левандовски удвои преди паузата.

В 69-ата минута авансът на "блаугранас" стана класически, след като направилият много силен мач Гави асистира на Педри. До края "Реал" не стигаше до чиста голова възможност, а на няколко пъти Марк-Андре тер Стеген реагира добре. Все пак Бензема вкара почетен гол за своите в добавеното време.

"Барселона" печели Суперкупата на Испания за рекорден 14-и път и за сефте от 2018 година насам. "Реал" остава втори в класацията с 12 триумфа, последният от които беше през миналата година.