"Ман Сити" напусна турнира за Купата на лигата след загуба от "Саутхямптън"

"Светците" вкараха два бързи гола в средата на първото полувреме

12.01.2023 | 07:17 Редактор: Тодор Петров

"Саутхямптън" удари "Манчестър Сити" с 2:0 и го елиминира в четвъртфинален мач за Купата на лигата, игран на стадион "Сейнт Мерис".

"Светците" стартираха много смело и нанесоха двоен удар в рамките на пет минути в средата на първото полувреме. Французинът Секу Мара откри резултата в 23-ата минута, а близо 300 секунди след това малиецът Муса Дженепо удвои.

Куриозното е, че въпреки своите 72% владеене на топката, английският първенец не отправи нито един точен удар и имаше само една блокирана стрелба за първите 45 минути.

"Сити", който спечели турнира в 6 от последните 9 сезона (и 4 от предходните пет сезона), така и не можеше да влезе мача, дори след вкарването в игра на головата си машина Ерлинг Халанд в 56-ата минута.