"Барселона" измъкна скъпоценни 3 точки от визитата на "Атлетико" (М)

Единственото попадение вкара Осман Дембеле в 22-ата минута

09.01.2023 | 06:52 Редактор: Тодор Петров

"Атлетико" (Мадрид) загуби с 0:1 от "Барселона" в дербито на 16-ия кръг в испанската Ла Лига, играно на стадион "Метрополитано".

Двата отбора си разделиха първото полувреме - "Барса" игра много по-силно в първата му половина и откри чрез Осман Дембеле в 22-ата минута, но до почивката "дюшекчиите" имаха игрови превес и можеха да съжаляват, че не изравниха.

Качеството на второто полувреме беше далеч по-ниско. И двата отбора бяха далеч от стандартите си, а в 94-ата минута Антоан Гризман пропусна невероятен шанс да накаже бившия си отбор.

Така възпитаниците на Шави изтръгнаха важните три точки, за да съберат 41 пункта на върха (с три точки повече от втория "Реал" (Мадрид). "Атлетико" е пети с 27 пункта.