Шампионът Франция прати Англия вкъщи, Хари Кейн профука дузпа

На полуфинала "петлите" ще срещнат изненадата на Мондиала Мароко

10.12.2022 | 23:08 Редактор: Петя Кръстева

Англия и Франция изиграха зашеметяваща среща помежду си от 1/4-финалите на Мондиал 2022, в която "петлите" ликуваха с 2:1.

Още в началото Орелиен Чуамени откри резултата, а след това пропуските пред Юго Лорис се заредиха един след друг. В началото на второто полувреме Хари Кейн изравни от дузпа, след което и двата отбора имаха отлични шансове да поведат.

Късметът обаче се усмихна на настоящия световен шампион. С четвъртия си гол в турнира Оливие Жиру даде преднина на Франция и само няколко минути по-късно драмата стана пълна. Кейн изпусна втората дузпа за Англия в мача и това се оказа фатално за "трите лъва".

В спор за място на финала Франция среща сензацията Мароко, който елиминира Испания и Португалия. Другият 1/2-финал на Мондиал 2022 противопоставя Хърватия и Аржентина.