Късен гол на Десподов срещу "Славия" донесе ценни 3 т. на "Лудогорец" в битката за титлата

Гостите от Разград спечелиха с 2:1 в "Овча купел"

26.11.2022 | 17:20 Редактор: Ирена Бакърджиева

"Лудогорец" победи драматично с 2:1 като гост "Славия" в отложен мач от петия кръг в Първа футболна лига.

В 10-ата минута Людовик Соарес направи грешка при изнасяне и "Лудогорец" отне топката. Тя достигна до Бърнард Текпетей, който влезе в наказателното поле, центрира и Матиас Тисера отблизо откри резултата в полза на шампионите.

Последваха добри изяви за "зелените" и Светослав Вуцов спаси опасен шут на Текпетей, а в 23-ата минута "Славия" отговори с опит за гол на Кристиан Добрев.

Играта до края на първата част беше равностойна. Две минути след това националът Светослав Вуцов се намеси решително при удар на Каули Оливейра.