"Арсенал" триумфира на първото място в групата си след победа срещу "Цюрих"

Голът на Киърън Тиърни през първото полувреме се оказа ключов

04.11.2022 | 07:14 Редактор: Искра Ангелова

"Арсенал" оцеля и победи "Цюрих" с 1:0, за да завърши на върха в група "А" в Лига Европа. Триумфът на домакините обаче бе доста нервен, като в последните минути те преживяха доста неприятни моменти.

Голът на Киърън Тиърни през първото полувреме се оказа ключов, а хората на Микел Артета направиха и доста пропуски в първите 70 минути. С успеха те завършиха на върха в групата с 15 точки, като директно се класираха за 1/8 финалите, докато втория ПСВ Айндховен ще играе в плейофния кръг.

Микел Артета направи очаквано промени в състава си, но все пак домакините бяха доста солидни като от титулярите най-много запазиха местата си в защитата, като Рамсдейл, Уайт и Габриел започнаха.

Габриел Жезус партнираше на Еди Нкетиа в нападение, а вкаралият два пъти срещу "Нотингам" Рийс Нелсън също започна. Букайо Сака бе на пейката, заедно с Партей, Йодегор, Мартинели, Салиба, Томиясу и дори Зинченко.