"Берое" се издъни и във Враца, "Ботев" взе трите точки

Старозагорци са в доста тежка ситуация

31.10.2022 | 20:23 Редактор: Искра Ангелова

"Ботев" (Враца) победи с 2:0 "Берое" у дома в последен мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Домакините се възползваха от създадените положения пред вратата на Иван Краджов, докато гостите отново разочароваха и логично си тръгнаха с наведени глави от Северозапада.

Старозагорци са в доста тежка ситуация, докато врачани взеха глътка въздух след също труден период.

"Ботев" поведе в 18-ата минута. Чавдар Ивайлов успя да отнеме топката, напредна и стреля от границата на пеналта, а топката влезе в долния ляв ъгъл - 1:0. Резултатът бе удвоен в 44-ата, когато топката бе изритана в предни позиции, а там Венцислав Христов успя да я настигне и да я прати в мрежата, останал сам срещу Караджов - 2:0.

В 66-ата минута минута Маринов центрира от фланга, а Христов отправи удар с глава. Топката обаче не намери очертанията на вратата. Серкан центрира опасно от фаул в 71-ата, но Рука не успя да отправи точен удар. До края на мача "Берое" натисна съперника, но напълно без резултат.

В добавеното време гол за "Ботев" бе отменен заради засада. Това бе всичко в срещата и домакините спечелиха с 2:0.

С успеха врачани събра 14 точки и заемат 11-о място във временното класиране. "Берое" е с една по-малко на 13-о място.

Снимка: Lap.bg. (Архив)