Трагичен "Челси" при завръщането на Греъм Потър, загуби с 4:1 от "Брайтън"

Два автогола посрамиха още повече "сините"

29.10.2022 | 19:24 Редактор: Елеонора Танева
Трагичен

Мениджърът на "Челси" Греъм Потър не изживя най-доброто завръщане на терена на "Брайтън", където беше мениджър в предходните три сезона.

"Чайките" спечелиха дуела от 12-ия кръг на английската Висша лига с 4:1 и са седми с 18 пункта, докато "сините" от Лондон са пети с 21 пункта.

И двата отбора имаха по четири точни удара за първите 45 минути, но домакините бяха доста по-ефективни, макар и с помощта на... два автогола. Леандро Тросард откри още в петата минута и вкара импулс на трибуните.

Преди да изтече четвърт час игра Рубен Лофтъс - Чийк порази собствената си врата, а малко преди почивката втори футболист на "Челси" стори същото - Трево Чалоба.

Три минути след подновяването на играта Кай Хаверц намали пасива на гостуващия отбор.

В 92-ата минута "Брайтън" оформи крайното 4:1 след добавка отблизо на Паскал Грос, пише gol.bg.