Към момента не се постига нужното, което аз и моите колеги сме очаквали с неговото привличане. Затова призовавам към повече търпение. Може да го бойкотират вътрешно, не знам, но съдийството е много сложна тема. Това заяви президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов относно недоволството на клубовете от Първата лига срещу съдийството и ВАР от началото на сезона.
"Ботев" (Пловдив) и ЦСКА вече официално поискаха оставката на председателя на Съдийската комисия Виктор Кашай, а по-голямата част от другите елитни отбори редовно се изказват остро срещу съдиите и Кашай.
"Всички гледате и други първенства, дори Шампионска лига, навсякъде има грешки. БФС е инвестирал над 2 млн. евро и в тази система, за да се подпомагат съдиите. Проблемът е, че е много ново, две години, съдиите не са толкова опитни, някои бъркат, със сигурност нецеленасочено, така че призовавам към по-голямо търпение. Защото ние сме инвестирали и плащаме непрекъснато за развитие на тези съдии, курсове, неслучайно сме направили договор с много известен чужденец, точно, за да не му се бърка никой в работата. Може би това пречи на някой. Може да го бойкотират вътрешно, не знам, но съдийството е много сложна тема. Той е унгарец, има си своето самочувствие, той има договор, за да развива българското съдийство. Към момента не се постига нужното, което аз и моите колеги сме очаквали с неговото привличане. Затова призовавам към повече търпение", каза Михайлов, който днес откри нов футболен терен в Аксаково.
Президентът на БФС коментира и назначението на Младен Кръстаич за национален селекционер и шансовете на България да се класира за Евро 2024.
"Очевидно се харесва на всички и според мен беше правилно решение, че назначихме чужденец на поста. Към момента се получава, пожелавам му успех, групата е трудна, но може да се играе и ние ще се опитаме да се класираме. Шансът ще ви кажа, когато свършат мачовете, със сигурност групата е такава, че можем да се надиграваме".
Снимка: lap.bg
След задимяването: Качеството на въздуха в София е в норма
Наско Сираков: Левски е създаден да побеждава, не да оцелява
Пешеходец загина на “Хемус” край Шумен
ЕС подкрепя репатрирането на непълнолетни мигранти от Сеута в Мароко
Синдром на Кулен-де Врис – когато липсва едно функциониращо копие на гена KANSL1
Може ли ходенето пеша да замени кардиото?
Салмонелоза – как да се грижим за детето?
Започват номинациите за „Лекар на годината 2026“
wow Три масивни черни дупки са уловени в смъртоносен танц
Видео в TikTok доведе до откриването на непознат досега вид риба (снимка)
Учени разкриха мистериозна космическа сила, която променя орбитите на планетите
Стар извънземен град? На Марс откриха загадъчни структури
Дронове дебнат за опасни гонки по пътищата във Варненско
Топ 3 на най-позитивните зодии – те винаги носят усмивка и добро настроение
Виц на деня - 19 август
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Сутринта ще е облачно, следобед слънцето отново се показва
Застоят в преговорите между САЩ и Иран тласка цената на петрола нагоре за четвърти ден*
Може ли да производителите на сладолед да се окажат критична инфраструктура за ЕС?
AI гигантите ще спечелят 1 трлн. долара тази година, но и това може да не им стигне
Растящата доходност по държавните облигации помрачи търговията на Wall Street