"Реал" увеличи преднината си на върха след 2 гола за две минути срещу "Севиля"

Тимът на Карло Анчелоти изпита доста трудности, но изкова 10-тия си успях от 11 мача в Ла Лига

23.10.2022 | 07:40 Редактор: Искра Ангелова

"Реал" (Мадрид) постигна трудна, но сладка победа с 3:1 у дома срещу "Севиля". Тимът на Карло Анчелоти изпита доста трудности, но изкова 10-тия си успях от 11 мача в Ла Лига с голове в последните десетина минути на мача.

Лука Модрич даде аванс за домакините още в 5-та минута, а Ерик Ламела изравни 50 по-късно. В 79-та Висиниус даде втората си асистенция в мача, задължавайки Лукас Васкес да реализира, а две по-късно Федерико Валверде вкара трети гол с мощен шут от границата на наказателното поле.

Така "Реал" остава на върха в класирането с актив от 31 точки, с шест повече от втория "Барселона", който в неделя посреща Атлетик Билбао. "Севиля" продължава с колебливите резултати и към момента е на 14-та позиция с едва 10 точки.