Циципас отстрани Рубльов в Астана, на финала ще играе срещу Медведев или Джокович

Световният №6 е на една победа от първата си ATП 500 титла

08.10.2022 | 17:45 Редактор: Елеонора Танева

Стефанос Циципас елиминира Андрей Рубльов с 4:6, 6:4, 6:3 в полуфинален двубой от тенис турнира в Астана. Световният №6 е на една победа от първата си ATП 500 титла, като на финала ще се изправи срещу Даниил Медведев или Новак Джокович.

Началото бе трудно за Стефанос, който допусна пробив още в първия гейм, след което трябваше да спасява два брейкбола при 0-2. Опонентът му обаче играеше на много високо ниво, а когато все пак стигна до шанс да изравни при 4-5 и 15-40, гъркът сгреши и загуби частта.

Въпреки игровото си предимство през по-голямата част от срещата Рубльов допусна изненадващ пробив при 4-5 във втория сет, което прати мача в решаваща трета част.

Деветият в света бе нервен, докато съперникът му запази концентрацията си и при 4-3 и 15-40 печеливш ретур отведе Стефанос до правото да сервира за победата. Поведе с 40-15 и при втория мачбол руснакът отпрати топката в мрежата и мачът приключи.