ЦСКА 1948 превзе върха след победа над "Локо" (Пловдив)

В класирането тимът на Пенев вече има 26 точки

03.10.2022 | 17:37 Редактор: Искра Ангелова

В двубой от 12-ия кръг на Първа лига ЦСКА 1948 победи с 3:1 "Локомотив" (Пловдив) като гост и оглави класирането.

В 52-ата минута националът Ивайло Чочев вкара първия гол за гостите. Той спря топката на гърди в наказателното поле между двама защитници на Локомотив и след това стреля неспасяемо в левия ъгъл на Динко Хоркаш. Три минути по-късно домакините изравниха, след като Бирсент Карагарен намери непокрития Преслав Боруков и той с глава се разписа от няколко метра във вратата на Даниел Наумов.

В 67-ата Джонатан Перейра бе изведен сам на далечната греда от Чочев и той вкара втори гол за ЦСКА 1948. Самият Чочев реши всичко в 84-ата минута с второто си попадение в мача и общо 12-о в шампионата. Той овладя топката в наказателното поле, финтира бранител на домакините и хладнокръвно реализира.

В класирането ЦСКА 1948 вече има 26 точки, с 3 повече от втория - "Лудогорец". "Локомотив" и ЦСКА са с по 22.