"Борусия" спечели дербито с "Шалке" и временно оглави класирането в Бундеслигата

"Жълто-черните" отправиха цели 16 удара, срещу само един за "миньорите"

17.09.2022 | 19:00 Редактор: Елеонора Танева

"Борусия" (Дортмунд) победи "Шалке" само с 1:0 в Рурското дерби. Домакините доминираха през цялото време, но се задоволиха с минимален успех.

Единственото попадение беше дело на Юсуфа Мукоко в 79-ата минута след асистенция на Мариуш Волф.

"Жълто-черните" отправиха цели 16 удара, срещу само един за "миньорите", които нямаха нито една точна стрелба и владееха топката в 40% от времето.

Борусия понесе голям удар, защото капитанът Марко Ройс беше изнесен на носилка през първото полувреме и все още не е ясно колко сериозна е травмата му, информира gol.bg.

Дортмунд събра 15 точки и се качи отново на върха в Бундеслигата, докато Шалке е 14-и с 6 пункта.