"Байерн" се издъни за трети път, баварците се издъниха срещу "Щутгарт"

Домакините водеха с 2:1, когато главният съдия отсъди дузпа за гостите

10.09.2022 | 20:32 Редактор: Искра Ангелова

"Байерн" (Мюнхен) отново се издъни в Германия, след като стигна само до равенството 2:2 при домакинството си на "Щутгарт".

Домакините водеха с 2:1, когато главният съдия с помощта на системата ВАР отсъди дузпа за гостите, реализирана от Серу Гираси.

Французинът Матис Тел откри резултата за шампионите в 36-ата минута, а в 57-ата Крис Фюрих изравни. В 60-ата Джамал Мусиала пак изведе "Байерн" напред, за да се стигне до дузпата в края.

Това бе трето поредно шампионатно равенство за "Байерн", който през седмицата смаза от бой "Интер" в Милано, припомня gol.bg.

Баварците оглавяват подреждането, но в челото на класирането се намират четири тима с по 12 точки. Още в този кръг тимът може да бъде изпреварен. В същото време Щутгарт няма победа от началото на сезона и се намира на 13-а позиция с 5 пункта.

РБ (Лайпциг) победи у дома "Борусия" (Дортмунд) с 3:0 в друга среща от кръга. Двубоят беше дебют за новия старши треньор на РБ (Лайпциг) Марко Розе.

Вили Орбан в 6-ата, Доминик Собослай в 45-ата и Амаду Айдара в 85-ата минута донесоха успеха на домакините.