"Берое" с победа над "Спартак" (Варна) с 3:1, Калоян Кръстев дебютира с гол

С успеха "Берое" се изкачи на десето място в Първа Лига

09.09.2022 | 20:39 Редактор: Ваня Кузманова

С гол за новия си отбор "Берое" дебютира Калоян Кръстев. Бившият играч на "ЦСКА"(София) се разписа при успеха с 3:1 над "Спартак" (Варна). Нападателят матира отблизо с глава стража на "соколите" в края на полувремето.

С успеха "Берое" се изкачи на десето място в Първа Лига. "Спартак" продължава да няма победа през сезона и е на последно място с актив от една точка.

Още във втората минута гостите останаха с 10 души. Защитникът Проспер Менди получи директен червен картон. Бранителят бе останал последен в защитата и реферът Станислав Тодоров не се поколеба и го изгони.

Изненадващо, "Спартак" поведе малко след четвърт час игра. Новото попълнение на варненци - Здравко Димитров, се възползва от грешка в отбраната на тима на Петър Хубчев и даде аванс на тима си.

До края на полувремето "Берое" не само изравни, но и успя да поведе. Първо Абубакар Тунгара в 39-ата минута върна паритета между двата тима. В края на първата част Кръстев ознаменува дебюта си с гол.

Крайното 3:1 оформи Серкан Юсейн. Полузащитникът разстреля стража на "Спартак" в 62-ата минута.

Снимка: Lap.bg