"Байерн" отнесе "Интер" на "Джузепе Меаца", капитанът на домакините си вкара автогол

За германския хегемон това беше четвърти успех над "нерадзурите"

08.09.2022 | 00:17 Редактор: Искра Ангелова

"Байерн" (Мюнхен) надигра и победи "Интер" с 2:0 като гост в мач от група "С" на Шампионската лига, състоял се на стадион "Джузепе Меаца".

За германския хегемон това беше четвърти успех над "нерадзурите" на техния стадион от четири опита. Така шесткратният европейски клубен шампион си върна частично за загубения финал на турнира през 2010 година и за отпадането от същия противник на осминафиналите следващия сезон.

Лерой Сане откри резултата в средата на първото полувреме, а в средата на втората част беше в основата на автогола на Данило Д'Амброзио.

На 13 септември "Байерн" (Мюнхен) приема "Барселона" в пряк сблъсък за временното първо място, след като каталунците разбиха "Виктория" (Пилзен) с 5:1.