Пловдив е черно-бял: "Локомотив" удари "Ботев" в горещо дерби

Играчите на Александър Томаш стигнаха до успеха с попадение на Бабакар Дион в 49-ата минута

03.09.2022 | 22:45 Редактор: Ирена Бакърджиева

"Локомотив" (Пловдив) спечели 115-то издание на пловдивското дерби. "Черно-белите" надиграха градския си съперник "Ботев" с 1:0 като домакин в среща от 9-ия кръг на Първа лига.

Играчите на Александър Томаш стигнаха до успеха с попадение на Бабакар Дион в 49-ата минута и така се изкачиха до 4-то място във временното класиране с актив от 16 точки, колкото има и третият "Лудогорец". "Ботев" пък регистрира 6-то поражение от 8 мача от началото на сезона и остава предпоследен със само 4 спечелени точки.

В 7-ата минута "Локомотив" получи първия шанс за гол. Бабакар Дион преодоля двама противници по десния фланг и центрира към вратарското поле на "Ботев", където Боруков изпревари Супрайен и стреля, но топката мина над напречната греда.

Натискът на "Локомотив" продължи и малко след това Димитър Илиев опита късмета си с шут от границата на наказателното поле, който беше блокиран.