Отборът на "Лудогорец" спечели Суперкупата на България за шести път в историята си, след като победи "Левски" с 4:3 след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време) на Националния стадион "Васил Левски".
Двата тима направиха равностоен мач и не успяха да се победят в 90 минути, но "орлите" направиха една грешка по-малко при дузпите.
През първата част "сините" доминираха тотално и създадоха няколко положения за гол, като от своя страна не допуснаха нито една опасност пред Пламен Андреев. В 14-та минута играещият като централен нападател Илиян Стефанов откри резултата след асистенция на Филип Кръстев, но голът бе отменен от ВАР за засада. Малко преди да изтече половин час и гредата помогна на "орлите" да не изостанат в резултата, но все пак столичани реализираха преимуществото си в 41-та минута, когато Георги Миланов откри резултата със силен изстрел от далечно разстояние.
След почивката картината на терена се промени и разградчани натиснаха в търсене на обрат, като станаха по-опасни в атака. В 69-та минута играчите на Станимир Стоилов се пропукаха и позволиха на Кирил Десподов да изравни с прецизен удар от близко разстояние след добра асистенция на Антон Недялков. Веднага след подновяването на играта Килиан ван дер Каап допусна груба грешка и позволи на играч на "Лудогорец" да излезе очи в очи с Андреев, а вратарят на "Левски" извърши нарушение за дузпа. Десподов не сбърка от бялата точка и даде преднина на шампионите.
Стоилов реагира с редица смени и неговите възпитаници потърсиха изравнителния гол, като успяха да стигнат до него в 92-та минута, когато грешникът Ван дер Каап показа бърза реакция при разбъркване в наказателното поле на съперника и фиксира крайното 2:2.
По този начин победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи, като младите Марин Петков и Асен Митков направиха грешки за "Левски", докато за "Лудогорец" сбърка единствено Рик Джонатан и по този начин "орлите" ликуваха с трофея.
Вижте повече във видеото.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Потопете се в магията на най-стария коледен базар в света
България с три световни титли от Световното първенство на KWF
Румънците посрещат по-скъпа Коледа с по-скромни подаръци
Как евтините китайски дрехи заляха Европа
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
Над 200 социално слаби варненци получиха пакети с продукти за Коледа
България и още три държави искат от ЕК алтернативи за финансирането на Украйна
Явор Божанков: Нашият народ ясно заяви от София до Варна, че няма да потъпкавт достойнството му
11 варненци ще получат еднократни социални помощи, 8 се опитаха да измамят системата
РЗИ – Варна: Има ръст на острите респираторни заболявания в областта
Кадър на деня за 13 декември
Защо изкуственият интелект няма да измести, а ще трансформира приложенията?
Уиткоф ще се срещне със Зеленски и други европейски лидери в Берлин
Как Европейският парламент все още може да провали сделката ЕС-Меркосур?