"Левски" взе своето във Враца, но загуби основен играч за "Лудогорец"

Сонко Сундберг беше изгонен с директен червен картон

29.08.2022 | 07:02 Редактор: Тодор Петров

"Левски" постигна четвърта поредна победа без допуснат гол в първенството, след като победи с 2:0 като гост "Ботев" (Враца) в мач от 8-ия кръг. Попаденията за "сините" отбелязаха Андриан Краев и резервата Илиян Стефанов, който се разписа след асистенция на Ивелин Попов.

Между головете домакините останаха с човек по-малко, след като в 42-ата минута Сантяго Монтоя беше изгонен от игра за втори жълт картон. В 88-ата минута и Сонко Сундберг беше изгонен с директен червен картон, даден след намесата на ВАР и ще пропусне сблъсъка с "Лудогорец" за Суперкупата на 1 септември.

Хората на Станимир Стоилов събраха 12 точки от 5 мача, докато "Ботев" остава със 7 пункта и заема 12-та позиция. В следващия кръг "Левски" приема "Арда" (Кърджали), докато "зелените" гостуват на "Пирин" в Благоевград.