Волейболните ни национали победиха Канада с 3:2 гейма на контролите преди Световното

Най-резултатен за успеха бе Цветан Соколов с 21 точки, Александър Николов добави още 17

21.08.2022 | 22:26 Редактор: Петя Кръстева

Мъжкият ни национален отбор победи Канада с 3 на 2 гейма в първата от двете контроли , които двата тима ще играят помежду си. Проверката се игра в зала "Христо Ботев" , а момчетата на Николай Желязков стигнаха до успеха след обрат.

"Кленовите листа" спечелиха първия гейм с 27:25, но българите отговориха с 25 на 21 във втория. Канадците отново ликуваха в третия след резултата от 25:22. Четвъртият гейм премина при тотално превъзходство на родните волейболисти, които дадоха едва 13 точки на своя противник. Решителният пети гейм бе много драматичен, но все пак след 19:17 националите ни можеха да ликуват.

Най-резултатен за успеха бе Цветан Соколов с 21 точки, Александър Николов добави още 17. Предстои България и Канада да изиграят и втората контрола помежду си в понеделник - 22 август.

Мачовете са последни проверки и за двата отбора преди началото на Световното първенство в Полша и Словения, което започва в петък.