"Реал" (Мадрид) разби "Селта" с 4:1 в мач с три дузпи

"Белият балет" води в класирането на Ла Лига

21.08.2022 | 09:53 Редактор: Искра Ангелова

"Реал" (Мадрид) постигна втори пореден успех във футболното първенство на Испания, след като с голове на Карим Бензема, Лука Модрич, Винисиус Жуниор и Федерико Валверде спечели с 4:1 гостуването си на "Селта Виго" в двубой от втория кръг.

Карим Бензема откри головата си сметка за сезона с попадение от дузпа в 14-ата минута, отсъдена заради игра с ръка на Ренато Тапия.

Яго Аспас изравни също от 11-метров наказателен удар в средата на първото полувреме, след като топката срещна ръката на Едер Милитао.

Лука Модрич отново даде преднина на "Реал" (Мадрид) с чудесен удар малко преди полувремето, докато Винисиус и Валверде бяха точни през второто полувреме съответно в 56-ата и в 66-ата минута.

Отборът на "Реал", които в края пропусна дузпа чрез Еден Азар, води в класирането на Ла Лига с 6 точки актив.

"Бетис" записа втора поредна победа от началото на сезона, след като спечели гостуването си на Майорка с 2:1. Борха Иглесиас вкара два гола от дузпи за успеха.

По-късно днес "Барселона" гостува на "Реал" (Сосиедад), а "Атлетико" (Мадрид) е домакин на "Виляреал", съобщава БТА.